#czytamwdomu

 

Inni wśród swoich to książka albumowa. Zawiera unikatowe fotografie oraz towarzyszące im noty, w których przedstawiono dzieje mniejszości zamieszkujących Polskę. Ukazuje życie codzienne m. in.: Cyganów, Tatarów, Ormian. Publikowane materiały posiadają walory poznawcze i dydaktyczne.
Po włamaniu do mózgu Twój sposób uczenia się już nie będzie taki sam! Chcesz opanować w ciągu 6 miesięcy przypadkowo wybrany język obcy? Radek Kotarski proponuje w książce „Włam się do mózgu” skuteczne metody: papugi, tancerki, pałacu pamięci i inne.
Niezwykła biografia genialnej matematyczki.
Poznajcie Ade Lovelace, przyjaciółkę twórcy pierwszego komputera mechanicznego. Osobę niecodzienną o olbrzymiej przenikliwości. Wizjonerkę, która zainteresowanie naukami ścisłymi pielęgnowała przez całe swoje krótkie życie. „Algorytm Ady” Jamesa Essingera jest lekturą, w której przedstawione są realia epoki, ciekawostki historyczne, ploteczki o znanych i lubianych. Znajdziemy tam również odpowiedź na pytanie: Co córka Lorda Byrona ma wspólnego z językiem programowania?