MATEMATYKA W OBIEKTYWIE – otwarcie wystawy

1 października w naszym Centrum została otwarta pokonkursowa wystawa prac laureatów X edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie”.
Wystawa łączy naukę ze sztuką, wspomaga proces matematycznego myślenia, a także popularyzuje wiedzę i nauki ścisłe.
Spotkanie otworzyła dyrektor Grażyna Troszyńska oraz członek zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sławomir Kopyść, który wyraził uznanie dla tak cennej inicjatywy wspierającej rozwijanie matematycznej edukacji w szkołach.

Uczestnicy spotkania wysłuchali interesującego wykładu Przewodniczącej Jury i kierowniczki projektu Mathematis in Focus dr hab. Małgorzaty Makiewicz, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego pt. „Matematyczne okno na świat”. Pani profesor zwróciła uwagę, że z matematyką każdy człowiek ma do czynienia codziennie, niezależnie od wieku i wykonywanej profesji. Jako kierownik Pracowni Dydaktyki Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, szczególnie zaakcentowała aspekty związane z matematycznym kształceniem najmłodszych i to, że rozumienie zagadnień matematycznych najskuteczniej rozwija się poprzez działanie.  Jednym z nich jest uczestnictwo w konkursie „Matematyka w obiektywie”, do udziału  w  którym zachęcała pani profesor, prezentując prace z lat wcześniejszych, bo obecna edycja to już dwunasta w historii konkursu.

Więcej szczegółów: https://kpcen.cen.info.pl/matematyka-w-obiektywie/