Muzyka

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kultura w sieci – Ofertę skierowaną do melomanów przygotowały filharmonie i opery. Wśród propozycji są m.in. rejestracje transmisji internetowych koncertów, nagrania audio obejmujące wydawnictwa płytowe, ale także wideo wywiady z artystami.

Ninateka – bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi Krzysztofa Pendereckiego zawierająca niemal wszystkie utwory kompozytora jest dostępna w portalu Ninateka.pl. Blisko 150 utworów wzbogacono o wypowiedzi twórcy, opinie krytyków i muzykologów. Swoje autorskie playlisty ulubionych utworów ułożyli między innymi: Elżbieta Penderecka, Marek Moś, Antoni Wit i Paweł Mykietyn.

Wirtualnychór „Va pensiero” („Nabucco” di G. Verdi) – International Opera Choir z dedykacją dla całego personelu medyczno-sanitarnego, pielęgniarek, obrony cywilnej, badaczy i wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii, stawiając czoła sytuacji kryzysowej Covid-19

FESTIWAL MISTERIA PASCHALIA W WERSJI 2.0! – to jeden z najważniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie, organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w okresie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy od 2004 roku. Epidemia koronawirusa sprawiła, że przeżywanie tego wydarzenia w jego zwyczajowej formule – z muzyką na żywo – stało się w tym roku niemożliwe. Zespół Krakowskiego Biura Festiwalowego zadbał jednak, aby tradycji stało się zadość, zaprasza na 17. edycję Festiwalu Misteria Paschalia, która odbędzie się w dniach 5-13 kwietnia 2020 roku na zupełnie nowych zasadach, czyli całkowicie w przestrzeni cyfrowej.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach – powstaje tam nowy, wyjątkowy utwór. Nietypowy, ponieważ pierwszy raz w historii muzyki to melomani będą mogli zadecydować o jego ostatecznym kształcie.

100 na 100 Muzyczne dekady wolności – Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do wysłuchania dzieł uznanych polskich kompozytorów w zjawiskowych wykonaniach.

Filharmonia Łódzka – repertuar marcowy w formie playlisty:

Filharmonia Łódzka – fragmenty wydawnictw płytowych Filharmonii Łódzkiej online:

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy:
– https://www.facebook.com/filharmoniapomorska,
– https://twitter.com/filharmoniapom
– https://www.instagram.com/
– filharmoniabydgoszcz/ – archiwalne odcinki Melomaniaka – programu informacyjnego o działalności FP

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie:
– https://www.youtube.com/channel/UCQ7RqRSiL8J0A5mOLxZMTZg
– https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN/
– https://www.instagram.com/filharmoniaszczecin/ – filmy, reportaże, teledyski i koncert