Matematyka w obiektywie

Zapraszam do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”.

Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy rejestrują się za pośrednictwem strony www i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.

Organizatorzy: Uniwersytet Szczeciński oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie przygotowali w tym roku dla laureatów cenne nagrody, m.in. MacBooki Apple wraz z opłaconym podatkiem, smartfony, czytniki e-booków, wyjazdy promocyjne, gadżety.

Najlepsze prace będą gościły w wielu galeriach i publikacjach. Sukces w konkursie międzynarodowym łączącym naukę ze sztuką może być ponadto podstawą do przyznania zewnętrznych stypendiów,  i grantów. Zachęcam również osoby pragnące propagować idee konkursu do rejestracji w systemie konkursowym w charakterze ambasadorów. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

Zapraszamy do subskrybowania kanału Matematyki w  obiektywie na YouTube: https://youtu.be/wnKd7CAwGFQ  oraz  https://youtu.be/SEiTAZV_SYo  Filmy pokazują przykładowe fotografie, zapraszają do przygody matematycznej w języku polskim, angielskim oraz w języku migowym.  Pliki propagujące konkurs są gotowe do pobrania na stronie www konkursu.