Narodowe Czytanie 2021

W sobotę 4 września już po raz dziesiąty w naszym Centrum braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji był utwór Gabrieli Zapolskiej Moralność pani Dulskiej .

Uczestnicy czytali dialogi z wybranych scen utworu, zapoznali się z elektroniczną wystawą zbiorów bibliotecznych związanych z tematyką akcji oraz multimedialną prezentacją na temat twórczości Gabrieli Zapolskiej. Rozwiązywali interaktywny quiz, a także obejrzeli fragment inscenizacji utworu nagrany przez nauczycieli bibliotekarzy. Podczas warsztatów  „O tolerancji w moralności” zastanawialiśmy się wspólnie nad aktualnością utworu oraz tym, ile tolerancji jest w Dulskiej, a ile Dulskiej w nas.

Odwiedzili nas między innymi nauczyciele i uczniowie z włocławskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 23 i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Przygotowane przedsięwzięcie dostarczyło nam i naszym gościom wiele radości. Wszyscy, którzy przynieśli własne egzemplarze książki, mieli możliwość oznakowania ich okolicznościową pieczęcią Narodowe Czytanie 2021.

Akcja organizowana jest od 2012 roku pod patronatem Pary Prezydenckiej. Ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.