Odjazdowy Bibliotekarz 2021

17 czerwca po raz siódmy odbył się rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Motywem przewodnim tegorocznej wyprawy był Stanisław Lem przedstawiciel polskiej fantastyki i jeden z najpoczytniejszych pisarzy science – fiction na świecie. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin pisarza. Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema, w ramach którego w Polsce odbywają się różnorodne działania pod hasłem „Lem 2021. Widziałem przyszłość”

Miejscem, które odwiedziliśmy na trasie rajdu był Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku, gdzie zaprezentowano przykłady zastosowań druku 3D w edukacji.

Rajd zakończył się w pięknej scenerii Nadleśnictwa Włocławek, gdzie odbyła akcja czytelnicza Stanisław Lem – twórczy pisarz i genialny umysł. Podczas ogniska uczestnicy poznali nietypowe fakty z życia pisarza, czytali fragmenty książek jego autorstwa, a także brali udział w grze literackiej polegającej na wykorzystaniu Zielonych Punktów Kontrolnych do poznania elementów wizji przyszłości zawartych w twórczości Lema.

W rajdzie uczestniczyli bibliotekarze wszystkich włocławskich bibliotek, miłośnicy książek i rowerów. Był z nami także Sławomir Kopyść – Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.